Vítejte na stránkách chovatelské stanice kolií dlouhosrstých

Mapira - chovatelská stanice kolií dlouhosrstých

Chovatelská stanice MAPIRA vznikla teprve v roce 2017, avšak chovatelství dlouhosrstých kolií se aktivně věnuji již od roku 1997, kdy jsme si pořídila svojí první kolii a to zlatou fenu Annabellu z Arcamony. S Annabellou zároveň začala i má chovatelská spolupráce s Jitkou Reslerovou a její chovatelskou stanicí African Gold. Pro African Gold se mi během více než dvacetileté spolupráce podařilo získat několik výstavně úspěšných jedinců a odchovat několik vrhů z českých i zahraničních krytí. Velice děkuji Jitce Reslerové za to, že jsem mohla být součástí African Gold a že i přes vzniklé životní situace, které vedly k založení mé vlastní chovatelské stanice, mohu nadále s ní úzce spolupracovat!

A nyní mi dovolte věnovat pár řádků těm nejdůležitějším, koliím, které zasáhly do mého života. Jak již jsem psala, má první kolie byla Annabell, která v roce 2000 přivedla na svět svá první štěňátka a zároveň první vrh v chovatelské stanici African Gold, vrh „A“. Její druhá štěňátka, vrh „G“, se narodila o necelé 4 roky později.

V létě roku 2000 jsme získaly od paní Jarmily Křečkové (chs. Zlatá Jalna) již patnáctiměsíční krásnou fenku Baden Court Zlatna Jalna alias Jalničku.

V roce 2003 jsme importovaly nádhernou zlatou fenu z Maďarska od chovatelky Judit Papp – Silver Dream P.S. I Love You „Coru“, která nám dala dva krásné vrhy – vrh „J“ a vrh „O“. Z obou těchto vrhů jsem si nechala štěňátko ve spolumajitelství. Z vrhu „J“ psa Just To Be African Gold „Justina“ (spolumajitelé manželé Burešovi) a z vrhu „O“ fenu Of Course African Gold „Jessicu“ (spolumajitel paní Pešátová). Jessice se v roce 2011 narodil její jediný vrh odchovaný pod hlavičkou African Gold, vrh „Z“, ze kterého jsem si nechala psa Zazziky Spice of African Gold.

V roce 2009 se mi podařilo ve spolupráci s Jitkou získat další dva psy, Jessicy synovce „Cásu“ Casanova z Josefovské pevnosti a importovaného psa z Německa Poker Face vom Old Tom „Nata“, který se stal úspěšným chovným psem. Ve spolumajitelství mám ještě Natova syna Collectable Gold of African Gold „Scottyho“, narozeného v roce 2012 a Scottyho neteř Aranu z Černostudničního vrchu, narozenou v roce 2015.

Také nesmím zapomenout poděkovat majitelům, kteří mi projevili svou důvěru a zapůjčili své feny pro odchov štěňat v chovatelské stanici African Gold. Paní J.Břicháčkové a její Amber Beauty Leawrey, která v roce 2002 přivedla na svět vrh „T“. Manželům Kociánovým, za vrh „Y“ po jejich fence Thank You African Gold a stejně tak manželům Beranovým a fence Pure Magic African Gold, za odchov vrhu „C“ v roce 2012.

Chovatelství však není jednoduché a ne vždy je plné zdarů a úspěchů. My však nikdy nezapomeneme ani na ty kolie, které nikdy nezasáhly do chovu, ať už to bylo z jakéhokoliv důvodu. Nejstarším a stále žijícím je Pelda – Charming Chap vom Old Tom, pes importovaný v roce 2005 z Německa. Fenka importovaná ze Švédska Mandane´s New Star to African Gold „Moja“.  Dcera Nata Be Forever a Legend Niarra „Nia“ a dcera Spaceho Iron Lady od Dennynky „Meggi“.

Od roku 2014 je v naší smečce i jedna trikolorní dáma a tou je Arletta Black Krása Polabí „Merci“. Mladou nadějí je Begasuka's Pure Joy Penny, narozená v roce 2017. Ve stejném roce mi byl z Anglie na několik měsíců zapůjčen majestátný pes ruského původu Monsolana Sundevon for Aaronwel a importovala jsem do svého chovu i jeho dceru Alsting Monsolana Mapira Raya.

Hana Vacířová

 

 

A na závěr, ptáte se, proč zrovna Mapira?

Název byl poskládán z písmen, která jsou obsažena ve jménech našich psů.

M - Mandane´s New Star to African Gold – „Moja“

A - Annabella z Arcamony

P - Poker Face vom Old Tom „Nat“

I - Zazziky Spice of African Gold

R - Silver Dream P.S. I Love You „Cora“

A - Arletta Black Krása Polabí „Merci“